1 2 3

Comments

Chceš mít výjimečné bydlení? Rád zkoušíš nové věci a aranžuješ obytné prostory? Máš rád svěží ozdoby a zajímavé interiérové doplňky? Fototapety určitě Tě překvapí!
Co to jsou fototapety a kde je možné je je sehnat?


fototapety do ložnice
Autor: Pixers
Źródło: Pixers


Pod pojmem "fototapety" se skrývají velkoformatové fotky, nebo geometrické motivy natištěné na papírovém, nebo vliesovém základě, které fungují jako klasické tapety. V posledních letech největší úspěch mezi Čechy sklízí zmíněné vliesové fototapety. Jejich lepení je totiž velmi snadné - lepidlo se nanáší jen na stěnu. Kromě toho tento typ fototapet je omyvatelný, trvalý a mnohem odolnější proti opotřebení než klasické papírové varianty, což je velmi důležité v případě fototapety do koupelny (vidět nabídku). Fototapety jsou vhodné pro různé druhy povrchu: zeď, betonové panely či sádrokarton. Obrovským plusem fototapet je také celá řáda barev, vzorů a motivů. V obchodech s dekoračními předměty a tiskarnách zaměřených na velkoformátový tisk čekají na nás desítky různých fototapet - nám zbývá jen zvolit ten nejvhodnější vzor.


Nejpopulárnější vzory fototapet


fototapety do koupelny
Źródło: http://www.sxc.hu/


Fototapety mají mnoho výhod. Dokážou oživit každý interiér, opticky zvětšit prostor, anebo úplně změnit atmosféru našeho bytu. Pokud uvažujeme o nákupu fototapety, musíme pečlivě vybrat její materiál a motiv. Fototapety do ložnice měly by být elegantní, laděné do svěžích barev.Decentní vzor a odstíny šedé, bledomodré či světle zelené barvy určitě promění naší ložnici v opravdovou odpočinkovou místnost - http://www.demural.cz (http://www.demural.cz).
V případě, že chceme koupit fototapetu do kuchyně můžeme zvolit něco výraznějšího. V nabídce kamenných a Internetových prodejen jsou stovky fototapet s kvetinovými motivy ve šťavnatých barvách. Do kuchyně se také hodí fototapety se vzorem ovoce.